Mniszek krojony korzeń 100g

Jak donosi literatura zielarska, dzięki zawartości substancji seskwiterpenowych, kwasów fenolowych, kumaryn i innych, mniszek lekarski od wieków wykorzystywany był jako naturalny lek na wiele schorzeń. M.in. wspomaga trawienie, przyczynia się do stymulowania wydzielania żółci przez wątrobę, odtruwania oraz oczyszczania organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii.

Cena brutto  Cena podstawowa 14,50 9,43 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,50 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł

Jak donosi literatura zielarska, dzięki zawartości substancji seskwiterpenowych, kwasów fenolowych, kumaryn i innych, mniszek lekarski od wieków wykorzystywany był jako naturalny lek na wiele schorzeń. M.in. wspomaga trawienie, przyczynia się do stymulowania wydzielania żółci przez wątrobę, odtruwania oraz oczyszczania organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto, roślina ta wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, wspomaga system odpornościowy, reguluje poziom cukru, pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Spożywanie naparu z korzenia mniszka lekarskiego pomaga zachować prawidłowe funkcjonowanie wątroby po wirusowym zapaleniu wątroby, po zabiegach operacyjnych oraz w początkach kamicy żółciowej. Wykazuje on działanie moczopędnie co wykorzystywane jest w schorzeniach związanych z nadmiernym zatrzymywaniem wody w tkankach organizmu, chorobach nerek i w otyłości. Najnowsze badania dowodzą, że ekstrakty z korzenia mniszka lekarskiego przyczyniają się do hamowania powstawania komórek tłuszczowych i zmniejszenia akumulacji tłuszczu w już istniejących komórkach tłuszczowych. Pomocniczo może być stosowany w reumatyzmie i w chorobach skórnych w celu złagodzenia objawów. 

Mniszek lekarski stosowany zewnętrznie w postaci okładów, przyśpiesza gojenie się ran oraz redukuje blizny.

 

Skład: Mniszek krojony korzeń 100% (susz ziołowy)

 

Uwaga: 

Osoby zażywające leki lub chore, kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

Dowiedz się więcej...

Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła

2024-10-11

Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła

Jesień to czas, kiedy nasze organizmy muszą zmierzyć się z obniżeniem temperatury i zwiększoną wilgotnością powietrza, co często skutkuje przeziębieniami. Zamiast od razu sięgać po farmaceutyki, [...]

Czytaj więcej

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

2024-08-20

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

"Cichy" stan zapalny rozwija się powoli, aż dochodzi do rozwoju bardziej złożonych dolegliwości. Dowiedz się, jak zapobiegać i redukować przewlekły stan zapalny?

Czytaj więcej

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

2024-08-07

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

Lato to czas, kiedy chętnie spędzamy wieczory na świeżym powietrzu. Niestety, ukąszenia owadów mogą skutecznie zepsuć te chwile relaksu. Na szczęście istnieją naturalne metody, które pomogą pomóc.

Czytaj więcej

Aromaty z Alembika

2024-04-03

Aromaty z Alembika

Przy pomocy pięknego, połyskującego miedzią alembika można wydobyć aromaty z roślin. Podczas destylacji parą wodną z umieszczonych w nim ziół otrzymujemy bardzo cenne olejki eteryczne oraz hydrolaty.

Czytaj więcej

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

2024-01-18

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

Obecnie dużo się mówi o jakości soków żołądkowych, mało jednak wskazuje się na ich ilości, jakie organizm powinien produkować. W ciągu dnia człowiek powinien wytwarzać 10–12 litrów soków żołądkow [...]

Czytaj więcej

Agawa (Agave) w praktycznej fitoterapii

2023-03-28

Agawa (Agave) w praktycznej fitoterapii

Agawa to ponad 300 gatunków roślin w Ameryce Północnej i Południowej. Wykształcają one mięsiste liście magazynujące wodę. Zaliczane są do grupy ekologicznej sukulentów. Zakwitają po przeżyciu kil [...]

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu