Ocet winny jabłko, mięta, jałowiec od Białego Sai Baby to wyjątkowy produkt dojrzewający w dębowych beczkach. Wytwarzany jest starą, tradycyjną, orleańską metodą polegającą na naturalnej fermentacji octu jabłkowego, bez użycia wody i cukru. Ocet jest tworzony z największą uważnością, proces nie jest przyspieszany – do produkcji nie jest dodawany ocet spirytusowy, sztuczne konserwanty ani wzmacniacze smaku. Garbniki z dębowych beczek, w których przez dwa lata dojrzewa ocet winny, przenikają do płynu, nadając mu delikatność i dębowy aromat.
Mięta (Mentha) to zioło lecznicze z rodziny jasnotowatych. Pochodzi z obszarów Europy i Azji, w Polsce jest uprawiana. Ziele to ma charakterystyczny, trudny do pomylenia z czymkolwiek, zapach, co jest zasługą olejków eterycznych, szczególnie mentolu o działaniu chłodzącym. Mięta ma właściwości: przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Za sprawą mentolu mięta działa jako środek przeciwbólowy, zwiększając przepływ krwi i zapewniając uczucie chłodzenia. Łagodzi niektóre rodzaje bólów głowy, w tym bóle migrenowe. Olejek z mięty skutecznie niweluje objawy związane z zespołem jelita drażliwego, zmniejsza skurcze w jelitach oraz minimalizuje dolegliwości trawienne typu: gazy, wzdęcia czy niestrawność. Napar z mięty może podnieść poziom energii oraz zmniejszyć zmęczenie w ciągu dnia.
Jałowiec (Juniperus communis) to wiecznie zielony krzew z rodziny cyprysowatych. Dzięki unikalnym związkom chemicznym szyszkojagody jałowca działają jako silne przeciwutleniacze, pomagając zmniejszyć stan zapalny. Jałowiec jest bogaty w: olejki eteryczne (monoterpeny: limonen, mircen, kamfora, beta-pinen), garbniki katechinowe, cukier inwertowany, żywice i woski, juniperynę, kwasy: mrówkowy, walerianowy, octowy, jabłkowy, glikolowy, kumaryny, flawonoidy: rutyna, luteolina, apigenina, witamina C. Jałowiec poprawia apetyt i wspiera układ pokarmowy, zatem preparaty z jałowca (np.: ocet, nalewka czy syrop) pomagają przy problemach trawiennych, takich jak: rozstrój żołądka, wzdęcia czy zgaga. Dzięki zwiększonemu wydalaniu żółci i soku żołądkowego perystaltyka jelit jest przyspieszona, a przemiana materii pobudzona.
Jałowiec także wspiera układ sercowo-naczyniowy, regulując poziom cholesterolu i trójglicerydów. Obniża także poziom cukru we krwi. Ze względu na właściwości: przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwdrobnoustrojowe, wyciągi z jałowca można stosować przeciw różnego typu bakteriom, drożdżakom czy grzybom drożdżopodobnym.
Jabłoń (Malus) to wieloletnie, bardzo popularne w Polsce, drzewo owocowe z rodziny różowatych.
„Kto codziennie jabłko zjada, tego lekarz rzadko bada” – to powiedzenie wciąż nie traci na aktualności, bo jabłko to bardzo zdrowa, a przy tym niskokaloryczna przekąska – średniej wielkości owoc zawiera około 60 kcal. Nie tylko jabłka, ale także ocet z nich może stanowić nieocenione wsparcie naszego zdrowia.
Jabłka są zasobne w: pektyny, flawonoidy, kwasy organiczne (jabłkowy, cytrynowy, bursztynowy, winowy, ursolowy, szczawiowy czy galusowy), witaminy (A, E, C, kompleks B), mikro- i makroelementy (np.: sód, potas, wapń, magnez, fosfor, jod, miedź, kobalt, cynk, molibden, mangan).
Właściwości prozdrowotne jabłka są bardzo dobrze znane. Jabłko i jego przetwory poprawiają trawienie, są pomocne w: odchudzaniu, odtruwaniu, dodają energii, zmniejszają ryzyko demencji wśród osób starszych, wspierają pracę układu moczowego i trawiennego, wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiają obwodowe krążenie krwi.
Jak stosować ocet winny?
W zależności od potrzeb do 3 łyżek dziennie octu rozcieńczonego w szklance letniej wody. Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Zaleca się ostrożność u osób z chorą śluzówką żołądka oraz stanami zapalnymi górnego przewodu pokarmowego.
Inne z tej serii
Dowiedz się więcej...
2024-08-07
Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów
2023-03-17
Dwie łyżki octu jabłkowego dziennie skutecznie obniżą glukozę
2023-03-14
Owoc i liść jabłoni w fitoterapii jako źródło flawonoidów i polifenoli
2023-03-03
OPC – źródło silnych antyoksydantów dla twojego zdrowia
2023-01-30
Jak zadbać o płuca?
2023-01-20
Ocet jabłkowy dla zdrowia i urody
Opinie (0)
Dodaj opinię
Inne produkty, które mogą Cię zainteresować
Powiązane artykuły na blogu
Inni Klienci kupowali również