Chmiel szyszka 250g

Chmiel zwyczajny pochodzi z rodziny konopiowatych, a wywodzi się z Azji. Na dziko rośnie w wilgotnych zaroślach, lasach liściastych, przy płotach oraz na przydrożach. Stosowany jest zarówno w browarnictwie, jak i w ziołolecznictwie. Wykorzystywane są szyszki tej rośliny (owocostany żeńskie) pokryte z zewnątrz łuskami. Zawierają one: lotny olejek, żywice, flawonoidy oraz garbniki. Skład olejku nie jest stały i zależy od pochodzenia surowca. Głównymi składnikami są terpeny i seskwiterpeny: mircen, farnezen, humulen, związki siarki, beta-kariofilen. Żywica to głównie kwasy goryczowe: humulon oraz lupulon wraz z pochodnymi. Wśród frakcji flawonoidowej występują: ksantohumol i pochodne kwercetyny i kemferolu.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Cena brutto  Cena podstawowa 25,00 20,00 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 25,00 zł

Wybierz wariant

4-6 dni robocze
14 dni
od 249 zł

Chmiel szyszka 250g

Chmiel zwyczajny pochodzi z rodziny konopiowatych, a wywodzi się z Azji. Na dziko rośnie w wilgotnych zaroślach, lasach liściastych, przy płotach oraz na przydrożach. Stosowany jest zarówno w browarnictwie, jak i w ziołolecznictwie. Wykorzystywane są szyszki tej rośliny (owocostany żeńskie) pokryte z zewnątrz łuskami. Zawierają one: lotny olejek, żywice, flawonoidy oraz garbniki. Skład olejku nie jest stały i zależy od pochodzenia surowca. Głównymi składnikami są terpeny i seskwiterpeny: mircen, farnezen, humulen, związki siarki, beta-kariofilen. Żywica to głównie kwasy goryczowe: humulon oraz lupulon wraz z pochodnymi. Wśród frakcji flawonoidowej występują: ksantohumol i pochodne kwercetyny i kemferolu.

Chmiel według literatury był stosowany przy różnych dolegliwościach, gdyż działał:

  • uspokajająco i nasennie,
  • oczyszczająco,
  • moczopędnie,
  • pobudzająco na łaknienie (zwiększa wydzielanie soków trawiennych),
  • pomocniczo przy nadmiernej fermentacji jelitowej, wzdęciach i odbijaniu,
  • kojąco na układ nerwowy,
  • obniżając ciśnienie krwi,
  • silnie bakteriobójczo,
  • regulująco na popęd płciowy.

Sproszkowane zioła (tańszy odpowiednik i bogatszy w substancje odżywcze od dostępnych, kupnych, kapsułek) można dodawać do np. smoothie, ziołomiodów czy umieszczać je w kapsułkach.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Dowiedz się więcej...

Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła

2024-10-11

Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła

Jesień to czas, kiedy nasze organizmy muszą zmierzyć się z obniżeniem temperatury i zwiększoną wilgotnością powietrza, co często skutkuje przeziębieniami. Zamiast od razu sięgać po farmaceutyki, [...]

Czytaj więcej

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

2024-08-20

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

"Cichy" stan zapalny rozwija się powoli, aż dochodzi do rozwoju bardziej złożonych dolegliwości. Dowiedz się, jak zapobiegać i redukować przewlekły stan zapalny?

Czytaj więcej

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

2024-08-07

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

Lato to czas, kiedy chętnie spędzamy wieczory na świeżym powietrzu. Niestety, ukąszenia owadów mogą skutecznie zepsuć te chwile relaksu. Na szczęście istnieją naturalne metody, które pomogą pomóc.

Czytaj więcej

Aromaty z Alembika

2024-04-03

Aromaty z Alembika

Przy pomocy pięknego, połyskującego miedzią alembika można wydobyć aromaty z roślin. Podczas destylacji parą wodną z umieszczonych w nim ziół otrzymujemy bardzo cenne olejki eteryczne oraz hydrolaty.

Czytaj więcej

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

2024-01-18

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

Obecnie dużo się mówi o jakości soków żołądkowych, mało jednak wskazuje się na ich ilości, jakie organizm powinien produkować. W ciągu dnia człowiek powinien wytwarzać 10–12 litrów soków żołądkow [...]

Czytaj więcej

Agawa (Agave) w praktycznej fitoterapii

2023-03-28

Agawa (Agave) w praktycznej fitoterapii

Agawa to ponad 300 gatunków roślin w Ameryce Północnej i Południowej. Wykształcają one mięsiste liście magazynujące wodę. Zaliczane są do grupy ekologicznej sukulentów. Zakwitają po przeżyciu kil [...]

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu