Mniszek lekarski kwiat 250g

Mniszek lekarski na stałe wpisany jest w polski krajobraz – rośnie na trawnikach, łąkach, pastwiskach oraz polach. Trudno wyobrazić sobie wiosnę bez jego intensywnie żółtego koloru. To także bardzo cenna roślina, jeśli chodzi o pozytywny wpływ na organizm człowieka. Substancje o takim działaniu znajdują się w korzeniu, ziole oraz kwiatach. Korzeń zawiera: żelazo, wapno, kwas foliowy i magnez oraz witaminy C i A. Kwiaty mniszka oraz liście bogate są w karotenoidy, flawonoidy oraz olejki eteryczne. Poza tym kwiaty zawierają substancję, która może pomóc osobom mającym problemy z widzeniem po zmroku. Kwiaty mają też znaczne ilości witaminy A i B2 (ryboflawina).

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Cena brutto  Cena podstawowa 32,00 25,60 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 32,00 zł

Wybierz wariant

14 dni
od 249 zł

Mniszek lekarski kwiat 250g

Mniszek lekarski na stałe wpisany jest w polski krajobraz – rośnie na trawnikach, łąkach, pastwiskach oraz polach. Trudno wyobrazić sobie wiosnę bez jego intensywnie żółtego koloru. To także bardzo cenna roślina, jeśli chodzi o pozytywny wpływ na organizm człowieka. Substancje o takim działaniu znajdują się w korzeniu, ziole oraz kwiatach. Korzeń zawiera: żelazo, wapno, kwas foliowy i magnez oraz witaminy C i A. Kwiaty mniszka oraz liście bogate są w karotenoidy, flawonoidy oraz olejki eteryczne. Poza tym kwiaty zawierają substancję, która może pomóc osobom mającym problemy z widzeniem po zmroku. Kwiaty mają też znaczne ilości witaminy A i B2 (ryboflawina).

Mniszek lekarski według literatury zioło było polecane:

  • przy dolegliwościach dróg żółciowych oraz wątroby,
  • dla cukrzyków, w celu redukcji poziomu cukru we krwi,
  • na uspokojenie,
  • do zniwelowania świądu skóry, wyprysków, liszajów,
  • przy dnie moczanowej,
  • w celu usunięcia kamieni w pęcherzyku żółciowym, nerkach,
  • by oczyścić krew i wzmocnić organizm,
  • by poprawić trawienie i przyswajanie magnezu,
  • w celu zrównoważenia poziomu hormonów (pomaga w: zapaleniu przydatków, zaburzeniach miesiączkowania, a także w okresie menopauzy).

Przygotowanie:

Herbata – zaparzać 1 łyżeczkę kwiatów w 250 ml gorącej wody przez około 20 minut. Pić 2–3 szklanki naparu 2 razy dziennie

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Dowiedz się więcej...

Cynamon na poprawę zdrowia

2025-01-14

Cynamon na poprawę zdrowia

W niniejszym artykule, oprócz omówienia wpływu cynamonu na zdrowie, zamie również przepis na sporządzenie mleka cynamonowego, do którego przygotowania wykorzystuje się znaczną porcję tej przyprawy.

Czytaj więcej

Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła

2024-10-11

Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła

Jesień to czas, kiedy nasze organizmy muszą zmierzyć się z obniżeniem temperatury i zwiększoną wilgotnością powietrza, co często skutkuje przeziębieniami. Zamiast od razu sięgać po farmaceutyki, [...]

Czytaj więcej

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

2024-08-20

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

"Cichy" stan zapalny rozwija się powoli, aż dochodzi do rozwoju bardziej złożonych dolegliwości. Dowiedz się, jak zapobiegać i redukować przewlekły stan zapalny?

Czytaj więcej

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

2024-08-07

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

Lato to czas, kiedy chętnie spędzamy wieczory na świeżym powietrzu. Niestety, ukąszenia owadów mogą skutecznie zepsuć te chwile relaksu. Na szczęście istnieją naturalne metody, które pomogą pomóc.

Czytaj więcej

Aromaty z Alembika

2024-04-03

Aromaty z Alembika

Przy pomocy pięknego, połyskującego miedzią alembika można wydobyć aromaty z roślin. Podczas destylacji parą wodną z umieszczonych w nim ziół otrzymujemy bardzo cenne olejki eteryczne oraz hydrolaty.

Czytaj więcej

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

2024-01-18

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

Obecnie dużo się mówi o jakości soków żołądkowych, mało jednak wskazuje się na ich ilości, jakie organizm powinien produkować. W ciągu dnia człowiek powinien wytwarzać 10–12 litrów soków żołądkow [...]

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu