Nawłoć ziele złotnik, złota rózga 250g
Nawłoć (złotnik, złota rózga) to bylina kłączasta. W Polsce rośnie głównie na nizinach. Kwiaty są żółte i tworzą na szczycie rośliny wiechę. Najczęściej wykorzystywane jest ziele nawłoci – najlepiej zbierać je podczas słonecznej pogody w trakcie kwitnienia. Jest ono bogate w: olejek lotny, kwasy organiczne, flawonoidy, m. in. rutynę, garbniki, śluz, saponiny oraz żywice. Nawłoć stosuje się też przy nieżytach przewodu pokarmowego, nadmiernej fermentacji jelitowej, drobnych krwawieniach w przewodzie pokarmowym, a także przy dolegliwościach metabolicznych i autoagresji immunologicznej (toczeń, trądziki, łuszczyca, reumatyzm), otyłości, cukrzycy, nadciśnieniu, niewydolności krążenia.
Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.
Cena brutto Cena podstawowa 18,50 14,80 zł
Nawłoć ziele złotnik, złota rózga 250g
Nawłoć (złotnik, złota rózga) to bylina kłączasta. W Polsce rośnie głównie na nizinach. Kwiaty są żółte i tworzą na szczycie rośliny wiechę. Najczęściej wykorzystywane jest ziele nawłoci – najlepiej zbierać je podczas słonecznej pogody w trakcie kwitnienia. Jest ono bogate w: olejek lotny, kwasy organiczne, flawonoidy, m. in. rutynę, garbniki, śluz, saponiny oraz żywice.
Nawłoć stosowało się, bo według literatury ma działanie:
- przeciwzapalne i przeciwskurczowe w obrębie układu moczowego (zalecana jest w stanach zapalnych nerek, moczowodów, pęcherza),
- pomocnicze w kamicy nerkowej i przeroście prostaty u mężczyzn,
- łagodzące uporczywe biegunki,
- przeciwkaszlowe (stosowane w astmie i zapaleniu oskrzeli),
- odtruwające.
Nawłoć stosuje się też przy nieżytach przewodu pokarmowego, nadmiernej fermentacji jelitowej, drobnych krwawieniach w przewodzie pokarmowym, a także przy dolegliwościach metabolicznych i autoagresji immunologicznej (toczeń, trądziki, łuszczyca, reumatyzm), otyłości, cukrzycy, nadciśnieniu, niewydolności krążenia.
Przygotowanie:
Napar – 1 łyżeczkę suszu zalać 1 szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem przez 15–20 minut. Przecedzić. Pić 1–2 razy dziennie po 1 szklance. Napar stosuje się wewnętrznie, ale także zewnętrznie do okładów na trudno gojące się rany, wykwity skórne, owrzodzenia. Naparem płucze się także jamę ustną oraz gardło podczas zapalenia.
Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.
Inne z tej serii
Dowiedz się więcej...
2024-10-11
Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła
2024-08-20
Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych
2024-08-07
Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów
2024-04-08
Nutritarianizm jako koncepcja zdrowego odżywiania
2024-04-03
Aromaty z Alembika
2024-01-18
Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia
Opinie (0)
Dodaj opinię
Inne produkty, które mogą Cię zainteresować
- Data ważności: 11.2024
Witamina C - Flawonoidy cytrusowe - suplement diety - 60...
Inni Klienci kupowali również