Wrotycz ziele 250g

Wrotycz to roślina wieloletnia o żółtopomarańczowych kwiatkach uformowanych w płaskie koszyczki. Wrotycz jest wykorzystywany do zwalczania komarów czy kleszczy. Okres kwitnienia trwa od lipca do września. Ekstrakty z wrotyczu działają dość silnie. Środki, które wrotycz zawierają, pobudzają akcję serca, proces oddychania oraz wytwarzanie hormonów. Dzięki temu ostatniemu działaniu, wrotycz reguluje cykl miesiączkowy oraz eliminuje bóle występujące podczas krwawienia. Preparaty z wrotyczu są również wykorzystywane w celu poprawy życia seksualnego – zwiększają ukrwienie narządów płciowych (doznania seksualne są silniejsze). Wrotycz jest też wykorzystywany w procesie pozbywania się z organizmu pasożytów.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Cena brutto  Cena podstawowa 28,00 22,40 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 28,00 zł

Wybierz wariant

4-6 dni robocze
14 dni
od 249 zł
Ostatnie 3 produkty w magazynie

Wrotycz ziele 250g

Wrotycz to roślina wieloletnia o żółtopomarańczowych kwiatkach uformowanych w płaskie koszyczki. Jej cechą charakterystyczną jest mocny zapach (daje go toksyczny olejek eteryczny) oraz kamforowy, gorzki smak. Wrotycz jest wykorzystywany do zwalczania komarów czy kleszczy. Okres kwitnienia trwa od lipca do września. Rośnie na wszelkich ugorach, przydrożach, leśnych polanach, usypiskach czy budowach. Ekstrakty z wrotyczu działają dość silnie. Środki, które wrotycz zawierają, pobudzają akcję serca, proces oddychania oraz wytwarzanie hormonów. Dzięki temu ostatniemu działaniu, wrotycz reguluje cykl miesiączkowy oraz eliminuje bóle występujące podczas krwawienia. Preparaty z wrotyczu są również wykorzystywane w celu poprawy życia seksualnego – zwiększają ukrwienie narządów płciowych (doznania seksualne są silniejsze). Wrotycz jest też wykorzystywany w procesie pozbywania się z organizmu pasożytów.

Wrotycz według literatury ma właściwości, które były wykorzystywane przy następujących dolegliwościach:

  • bóle głowy,
  • pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych,
  • niedobory soków trawiennych,
  • choroby zakaźne,
  • osłabienia,
  • wyczerpanie nerwowe,
  • kolki,
  • bóle brzucha,
  • zaparcia,
  • choroby skóry (podłoże wirusowe, bakteryjne, troficzne), m.in.: ropnie, czyraki, liszaje, opryszczkę, świerzb, trądzik pospolity, różowaty.

Przygotowanie: 

Napar – 3 łyżki świeżego lub suchego rozdrobnionego ziela (albo kwiatów) zalać 2 szklankami wrzącej wody. Odstawić na 30 minut, przykryć, przecedzić. Pić 2–4 razy dziennie po 1 szklance. Przy zakażeniu pasożytami wypić na czczo. Warto skojarzyć z lewatywą. 

Odwar – przygotowanie podobne jak w przypadku naparu, tylko należy gotować przez 5 minut. Odstawić (na 30 minut), przykryć, przecedzić. Pić po 200 ml, 2–4 razy dziennie. Wykorzystywać do lewatyw (100–200 ml doodbytniczo). Można też stosować do okładów na skórę, płukanek, przemywania, okładów na oczy. 

Jako sprej do nosa – przelać do buteleczki ze spryskiwaczem; wstrzykiwać po 2–3 dawki do każdego z otworów nosowych, po aplikacji należy się położyć na 5 minut. W ten sposób, a także do płukanek, można stosować też napar. 

Nalewka – do 1 szklanki świeżego lub suchego i zmielonego ziela wlać 250–300 ml alkoholu (40–70% – nalewka sporządzona na bazie alkoholu 70-procentowego rozgrzewa, działa przeciwbólowo i przeciwreumatycznie; nierozcieńczoną należy wcierać w obolałe stawy), macerować 7 dni w szczelnie zamkniętym słoju i w ciemnym miejscu. Przefiltrować. Zażywać 2–3 razy dziennie po 10 ml w 100 ml wody. Do płukania stosuje się 1 łyżkę nalewki na pół szklanki wody. Okłady, przemywanie skóry, pędzlowanie zmian skórnych – nalewka nierozcieńczona. Uwaga! Nie podawać kobietom ciężarnym i karmiącym (laktacja).

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Dowiedz się więcej...

Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła

2024-10-11

Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła

Jesień to czas, kiedy nasze organizmy muszą zmierzyć się z obniżeniem temperatury i zwiększoną wilgotnością powietrza, co często skutkuje przeziębieniami. Zamiast od razu sięgać po farmaceutyki, [...]

Czytaj więcej

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

2024-08-20

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

"Cichy" stan zapalny rozwija się powoli, aż dochodzi do rozwoju bardziej złożonych dolegliwości. Dowiedz się, jak zapobiegać i redukować przewlekły stan zapalny?

Czytaj więcej

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

2024-08-07

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

Lato to czas, kiedy chętnie spędzamy wieczory na świeżym powietrzu. Niestety, ukąszenia owadów mogą skutecznie zepsuć te chwile relaksu. Na szczęście istnieją naturalne metody, które pomogą pomóc.

Czytaj więcej

Nutritarianizm jako koncepcja zdrowego odżywiania

2024-04-08

Nutritarianizm jako koncepcja zdrowego odżywiania

Nutritarianizm to koncepcja zdrowego odżywiania, według której kluczowa jest nie tyle liczba spożywanych kalorii, co jakość składników odżywczych. Zwraca się szczególną uwagę na różnorodność w diecie.

Czytaj więcej

Aromaty z Alembika

2024-04-03

Aromaty z Alembika

Przy pomocy pięknego, połyskującego miedzią alembika można wydobyć aromaty z roślin. Podczas destylacji parą wodną z umieszczonych w nim ziół otrzymujemy bardzo cenne olejki eteryczne oraz hydrolaty.

Czytaj więcej

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

2024-01-18

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

Obecnie dużo się mówi o jakości soków żołądkowych, mało jednak wskazuje się na ich ilości, jakie organizm powinien produkować. W ciągu dnia człowiek powinien wytwarzać 10–12 litrów soków żołądkow [...]

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu