Proste odpowiedzi na trudne pytania

Proste odpowiedzi na trudne pytania


Rozumiem, że decyzja, by przeprowadzić kuracje oczyszczające może być trudna i wiązać się z rozmaitymi problemami. Postanowiłam więc udzielić odpowiedzi na szereg najczęściej powtarzających się pytań, które od Państwa dostaję. Mam nadzieję, że rozwieje to niektóre wątpliwości, wskaże, jaki jest cel tych kuracji, i kiedy można je przeprowadzać. Pozwoli uniknąć rozczarowań i nieporozumień związanych ze skutecznością oraz czasem przeprowadzania zabiegów.

Reklamuje Pani różne kuracje, a przecież zdrowy organizm jest tak skonstruowany, że oczyszcza się sam. Nie rozumiem więc, dlaczego mam przeprowadzać kuracje oczyszczające?

Wszyscy wiemy, że nasze organy wewnętrzne muszą sobie radzić z ogromną ilością szkodliwych odpadów i związków chemicznych. Stosując kuracje oczyszczające, pomagamy im zachować drożność.
 
Porównajmy to z prostym urządzeniem kuchennym: do zlewu wylewa się różne nieczystości, myje się w nim tłuste naczynia itd. Dlatego rury odpływowe trzeba czasem czyścić, by się nie zatykały. Nasze nerki oraz wątroba to taki właśnie zlew. Gdybyśmy pili tylko czystą wodę i nie spożywali niczego innego, na pewno nie namawiałabym Państwa na kuracje oczyszczające, bo byłyby zbędne.

Czy jedna 17-dniowa kuracja na oczyszczenie jelit wystarczy, by zapewnić sprawne funkcjonowanie organizmu na zawsze?

Nie. Tak samo jak nie wystarczy tylko raz umyć zęby, żeby pozostały czyste do końca życia!

W moim organizmie stwierdzono obecność glist. Czy jest jakiś ekstrakt ziołowy pozwalający się ich pozbyć?

Polecam kompozycję trzech ekstraktów: z zielonego orzecha, piołunu i goździków. Połączone działają synergicznie, wykazując dużą skuteczność w zwalczaniu tego typu pasożytów.

Czy podczas głodówki mogę stosować polecaną przez Panią kurację oczyszczającą jelita?

Nie. Ani polecaną przeze mnie, ani żadną inną. Głodówka jest sama w sobie obciążeniem organizmu i nie powinno się go w tym okresie bardziej stresować.

Czy mogę połączyć oczyszczanie jelit z oczyszczaniem nerek?

Nie. Żadnych ziołowych kuracji oczyszczających nie łączy się ze sobą. Przeprowadza się je kolejno i z takimi przerwami, jakie zostały podane w moich przepisach.

Mam cysty/torbiele na wątrobie. Czy mogę robić na nie ciepłe okłady lub przeprowadzić dwudniową kurację jej oczyszczenia, którą Pani poleca?

Żadnych zabiegów! Cysty/torbiele mogą być wypełnione płynem lub krwią. Ciepły okład lub oczyszczanie wątroby może spowodować ich pękniecie, a tym samym ewentualny krwotok wewnętrzny. W takim wypadku radzę jak najszybciej zwrócić się do lekarza specjalisty.

Nie odczuwam pragnienia. Czy muszę pić półtora litra płynów dziennie podczas kuracji?

Jeśli organizm nie potrzebuje, czy wręcz nie toleruje takiej ilości płynu, to nie polecam żadnej z moich kuracji, ponieważ bez dostatecznej ilości wody nie uda się skutecznie usunąć zalegających w organizmie złogów i toksyn. Półtora litra płynów to absolutne minimum obowiązujące w czasie zabiegów.

Mam wysypkę na skórze. Co to może być?

Nie jestem dermatologiem, ale nawet gdybym była, nie postawiłabym diagnozy na podstawie telefonicznego opisu wysypki.

Czy mogę w jednej kuracji przeciw pasożytom mieszać produkty z różnych firm?

Nie polecałabym tego, bo każda firma może mieć własne receptury i produkty mogą się różnić między sobą składnikami oraz mocą działania.

Czy goździki i piołun w suchej formie mają silniejsze działanie niż ekstrakty?

Wprost przeciwnie. Aktywne substancje chemiczne w goździkach (eugenol) i piołunie (tujon) są trudno rozpuszczalne w wodzie. Dlatego suchy lub zaparzony w wodzie produkt ma znacznie mniejszą skuteczność niż ekstrakt alkoholowy.

Czy podczas oczyszczania jelit Pani kuracją ziołową potrzebne są też środki przeczyszczające, takie jak: olej rycynowy, babka płesznik, liście senesu, węgiel itp., by szybciej pozbyć się toksyn?

W czasie kuracji nie wolno przyjmować żadnych środków przeczyszczających, bo osłabia to działanie ziół. Z usunięciem ewentualnych toksyn czy resztek pasożytów organizm poradzi sobie sam i to już we wczesnym stadium kuracji.

Jestem w trakcie kuracji przeciwpasożytniczej i przeziębiłam się. Czy mogę kontynuować kurację?

Kurację należy przerwać w przypadku każdej choroby bakteryjnej lub wirusowej, a po ustąpieniu objawów wskazane byłoby odczekać dodatkowo od 5 do 7 dni. Po tym czasie kurację trzeba zacząć od początku.

Mam 4-miesięczne dziecko, które karmię piersią. Czy mogę mimo to przeprowadzić kurację oczyszczającą?

Absolutnie nie. Usuwane podczas kuracji toksyny mogą częściowo dostawać się do mleka matki, a tym samym do organizmu dziecka. Nie polecam rozpoczynania żadnych kuracji oczyszczających wcześniej niż trzy miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią, by pozwolić organizmowi matki powrócić do naturalnej równowagi.

Po co powtarzać kuracje, jeśli już po pierwszej czuję się bardzo dobrze?

Niestety jest tak jak z myciem zębów: po pierwszym czujemy świeży oddech, ale obawiam się, że byłby trudny do zachowania, jeśli poprzestalibyśmy na tym jednym razie. Dlatego polecam kontynuację w formie zabiegów profilaktycznych czy utrwalających ten dobry rezultat.

A co robić, by zachować zdrowie?

Przede wszystkim wsłuchiwać się w sygnały własnego organizmu. Zaufać intuicji. I… spróbować oczyścić organizm według wskazówek zawartych w mojej książce Skuteczne kuracje oczyszczające, by nabrać energii i apetytu na życie.


cdn.



Liliann Kristinn Elmborg

Inne wpisy w tej kategorii

Boczniak ostrygowaty – grzyb zimowy, smaczny i zdrowy

2024-11-20

Boczniak ostrygowaty – grzyb zimowy, smaczny i zdrowy

W lasach czy w parkach, przy drogach, na ściętych pniach drzew liściastych spotkać można grupę zimowych i bardzo smacznych grzybów, znanych jako boczniak ostrygowaty (Pleurotus ostreatus). Owocni [...]

Czytaj dalej

Jak zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu?

2024-11-19

Jak zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu?

Aby zachować równowagę wewnętrznego środowiska ludzkiego organizmu, czyli homeostazę, istotne jest zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej (RKZ). Sprawdź jak to zrobić.

Czytaj dalej

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

2024-11-14

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

Głęboko w naszym mózgu, pomiędzy oczyma znajduje się zegar, który posiada niezwykłą zdolność synchronizowania organizmu ze środowiskiem zewnętrznym. Zegar ten nazywany jest jądrem nadskrzyżowa [...]

Czytaj dalej

Ruch to zdrowie

2024-11-06

Ruch to zdrowie

Regularna aktywność fizyczna stanowi istotną podstawę harmonijnego życia, wpływając korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Stare przysłowie głosi: „w zdrowym ciele zdrowy duch” i chociaż pre [...]

Czytaj dalej

Co jeść i czego unikać, aby wzmocnić serce?

2024-11-05

Co jeść i czego unikać, aby wzmocnić serce?

Co możemy zrobić, by wzmocnić serce, jeśli chodzi o aspekty dietetyczne? Jakie składniki częściej uwzględniać w diecie dobrej dla serca, a z jakich najlepiej zrezygnować? Sprawdź.

Czytaj dalej