Otocz się pięknem miedzianych przedmiotów – dla zdrowia i elegancji

Otocz się pięknem miedzianych przedmiotów – dla zdrowia i elegancji

Miedź jest jednym z pierwiastków śladowych niezbędnych dla naszego zdrowia i życia. Można ją w łatwy sposób pozyskiwać nie tylko z pożywienia, ale także wykorzystując miedziane przedmioty. W jaki sposób? Na przykład gotując w miedzianych naczyniach, pijąc z miedzianych kubków lub nosząc miedzianą biżuterię.


Starożytni faraonowie już wieki temu ozdabiali swoje ciała – ramiona, szyję i głowę – miedzianą biżuterią. Obecnie i my możemy pójść za ich przykładem. Miedziane bransoletki, które możecie Państwo nabyć w sklepie „Zdrowia bez Leków” są nie tylko pięknie wykonane, ale także mogą pomóc w zmaganiach z bólami stawów. Z kolei woda przechowywana w miedzianych butelkach czy kubkach według ajurwedy równoważy i wyrównuje wszystkie dosze, nadając płynowi „święty” charakter.

Właściwości miedzi

Miedź jest metalem o cechach oligodynamicznych, co oznacza, że wykazuje zdolności do niszczenia różnych patogenów: bakterii, grzybów czy wirusów. Woda, która przez noc przebywała w naczyniu miedzianym, nazajutrz pozostaje pozbawiona wszelkich nieczystości. Silne właściwości antybakteryjne miedzi nie tylko hamują, ale także niszczą szkodliwe patogeny, które mogą wywołać bardzo poważne choroby przewodu pokarmowego.

Dlaczego miedź jest ważnym mikroelementem?

Miedź bierze udział w wielu procesach, współpracuje z różnymi enzymami w naszym organizmie. Jest absolutnie niezbędna do prawidłowego funkcjonowania kilku enzymów miedzi uczestniczących w ważnych procesach metabolicznych. Pierwiastek ten bierze udział w oddychaniu komórkowym, w dojrzewaniu hormonów peptydowych, pomaga w eliminacji wolnych rodników, pełni istotną funkcję w sieciowaniu kolagenu, elastyny i keratyny, uczestniczy w produkcji melaniny oraz bierze udział w homeostazie żelaza. Ponadto miedź odgrywa rolę w regulacji rytmu dobowego i może być również niezbędna do prawidłowego procesu krzepnięcia krwi oraz angiogenezy.
Brak możliwości syntetyzowania tego pierwiastka sprawiłby, że szybko byśmy umarli.

Woda z miedzianych naczyń

Naczynia miedziane świętują obecnie swój renesans również dlatego, że ludzie poszukują alternatyw dla plastiku.
Woda, która przez kilka godzin była przechowywana w miedzianych dzbanie, kubku czy butelce, nabiera właściwości leczniczych i oczyszczających. Wg nauk ajurwedy woda, która wystarczająco długo pozostawała w naczyniu miedzianym, jest w stanie dać każdemu człowiekowi to, czego aktualnie potrzebuje – czyli przywrócić mu homeostazę, równowagę. Miedziana woda emituje niezwykle ważną dla naszego zdrowia częstotliwość określaną w ajurwedzie jako satwiczną (satwiczny, sattwa, oznacza czystość, duchowość i pobożność). W sanskrycie naczynia miedziane mają nazwę tamra (miedź) i jal (naczynie). Tamra jal służą do przechowywania wody.

Miedziane bransoletki dla zdrowia i urody

Noszenie bransoletek miedzianych może być prostą i nieuciążliwą metodą nie tylko pomagającą uzupełnić zapasy tego pierwiastka, ale także pozwalającą złagodzić codzienne bóle stawów. Regularne noszenie miedzianej biżuterii może w dłuższej perspektywie pomóc zapobiegać lub chociaż opóźniać wystąpienie bólu stawów, a przy okazji… jaka to piękna ozdoba ciała!


Opracowała Agata Majcher

Inne wpisy w tej kategorii

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

2024-11-14

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

Głęboko w naszym mózgu, pomiędzy oczyma znajduje się zegar, który posiada niezwykłą zdolność synchronizowania organizmu ze środowiskiem zewnętrznym. Zegar ten nazywany jest jądrem nadskrzyżowa [...]

Czytaj dalej

Ruch to zdrowie

2024-11-06

Ruch to zdrowie

Regularna aktywność fizyczna stanowi istotną podstawę harmonijnego życia, wpływając korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Stare przysłowie głosi: „w zdrowym ciele zdrowy duch” i chociaż pre [...]

Czytaj dalej

15 skarbów natury dla zdrowego serca

2024-10-23

15 skarbów natury dla zdrowego serca

Matka natura ofiarowuje nam naturalne leki, które zapobiegają oraz leczą choroby układu krwionośnego wraz z jego głównym organem. Poznaj je wszystkie.

Czytaj dalej

Jak zadbać o to, aby dłużej zachować sprawny umysł?

2024-10-23

Jak zadbać o to, aby dłużej zachować sprawny umysł?

W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, jak dbać o nasz umysł, by utrzymać go w dobrej kondycji.

Czytaj dalej

Witaminy a nasze zdrowie

2024-10-15

Witaminy a nasze zdrowie

Witaminy stanowią nie tylko jeden z odżywczych elementów naszego pożywienia. Dzięki nim możliwa jest praca enzymów oraz innych związków chemicznych.

Czytaj dalej

Sarkopenia – jak zapobiegać utracie masy i siły mięśni w starszym wieku

2024-09-20

Sarkopenia – jak zapobiegać utracie masy i siły mięśni w starszym wieku

Sarkopenia - choroba będąca jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności u seniorów. W jej przebiegu dochodzi do pogorszenia sprawności fizycznej, jak i do innych problemów. Sprawdź jak z nią walczyć!

Czytaj dalej