Niezwykłe zalety bursztynu bałtyckiego

Niezwykłe zalety bursztynu bałtyckiego

W Polsce posiadamy wiele naturalnych regulatorów naszego zdrowia, których nie doceniamy lub po prostu nie znamy ich właściwości, bo nie firmują ich znane koncerny.

Jednym z nich jest nasz bursztyn bałtycki, którego niepowtarzalne właściwości doceniali już faraonowie i kapłani egipscy.

Wiedza na temat stosowania bursztynu bałtyckiego nie była wcześniej dostępna dla wszystkich. Zarówno starożytny Egipt, jak i inne dawne cywilizacje, chroniły ją tylko dla wybranych. Wiedza o bursztynie i jego prozdrowotnych właściwościach przypomina w jakimś sensie wiedzę o ormusie. Z nieznanych przyczyn ludzkość odłożyła ją na półkę na ponad 2000 lat. Dlaczego? Tego nie wiemy. Począwszy od starożytnego Rzymu, bursztyn zawsze ceniono głównie za walory estetyczne, czyniąc co jakiś czas pojedyncze próby poznania jego właściwości prozdrowotnych. W XX wieku najpoważniejsze badania nad tym tematem zainicjował w latach 1932–1945 Instytut Bursztynu III Rzeszy w Konigsbergu (obecny Kaliningrad). Na bazie uzyskanych rewelacyjnych wyników w 1935 roku uruchomiono pod szyldem Luftwaffe tajne „bursztynowe sanatorium”, w którym przywracano zdrowie wyższym oficerom i dostojnikom niemieckim. Funkcjonowało ono aż do zbombardowania go w 1945 roku.


Po II wojnie światowej zakrojone na szeroką skalę badania rozpoczęły się w latach 60. XX wieku głównie w byłym ZSRR, ale również w Japonii, Chinach, Kanadzie oraz krajach Dalekiego Wschodu. Dzięki nim udało się wyodrębnić najbardziej prozdrowotne gatunki bursztynu, poznać ich właściwości oraz formy, w jakich są najbardziej efektywne w niesieniu pomocy człowiekowi.


Bursztyn bałtycki zawiera niezwykłe bogactwo prozdrowotnych substancji – przede wszystkim jod przydatny w profilaktyce i leczeniu chorób tarczycy. Oprócz jodu bursztyn zawiera także inne pierwiastki śladowe nieodzowne dla organizmu człowieka, takie jak: żelazo, krzem, wanad, potas, magnez, mangan, wapń, cynk i inne. Wielu badaczy podkreśla fakt wysokiej zawartości w nim krzemu (zwanego „pierwiastkiem życia”). Ponadto w bursztynie są obecne bursztynowe sole, tzw. bursztyniany, które aktywują procesy metaboliczne, stymulują układ trawienny, a także mają działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i wirusobójcze. Dzięki nim kamień wspomaga m.in.: leczenie krótkowzroczności i zaćmy, chorób serca oraz gardła, zapobiega wymiotom i krwiopluciu, wspomaga wydalanie kamieni z nerek i wątroby oraz ułatwia oddawanie moczu. Metody terapii bursztynowej są stosowane na Wschodzie w onkologii w profilaktyce hamowania wzrostu nowotworów.

O PUDRZE BAŁTYCKIM

Wieloletnie badania naukowców prowadzone od lat 60. XX wieku w Instytutach Bursztynu i przez wielu przedstawicieli nauki z różnych zakątków świata nad poszczególnymi gatunkami bursztynu i ich oddziaływaniem na poprawę zdrowia człowieka pozwoliły na wydzielenie najefektywniejszych prozdrowotnie klas bursztynu. Na ich bazie opracowano i uruchomiono w 2016 r. pierwszą na świecie technologię selekcji i niskotemperaturowego miażdżenia bursztynu pozwalającą uzyskać puder bursztynowy zachowujący 100 proc. struktur molekularnych i właściwości naturalnego bursztynu bałtyckiego.


Tak pozyskany puder wykazuje najwyższą efektywność oddziaływania bursztynu na organizm ludzki. Do wytworzenia pudru pielęgnacyjnego używane są tylko najlepsze prozdrowotne rodzaje bursztynu – 19 z ponad 60 występujących na południowych wybrzeżach Bałtyku. W uzyskiwanym tą metodą produkcie zawartość naturalnego kwasu bursztynowego wynosi ok. 7 proc.


Puder z naturalnego bursztynu wykazuje silne właściwości antybakteryjne, antywirusowe, antygrzybicze, wspomaga szybkie gojenie, a także wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, wzmaga wydzielanie żółci, uspokaja, aktywizuje organizm do walki z chorobami i stymuluje prawidłowe procesy regeneracji organizmu. Jest on niezbędny dla uzyskania wysokiej witalności komórek, ponieważ uczestniczy w cyklu przemian biochemicznych prowadzących do powstania ATP – magazynu energii, z którego organizmy czerpią prozdrowotną, życiodajną siłę. Wieloletnie badania medycznych instytutów naukowych na świecie potwierdzają skuteczność wielu metod wspomagania, regeneracji i poprawy zdrowia sproszkowanym bursztynem.

PROZDROWOTNE WŁAŚCIWOŚCI DZIAŁANIA NATURALNEGO BURSZTYNU BAŁTYCKIEGO OPISYWANE W LITERATURZE NAUKOWEJ

W formie pudru można stosować bursztyn do regularnej pielęgnacji skóry: twarzy, głowy, szyi, piersi, miejsc intymnych i całego ciała. Dzięki masażowi energetycznemu wydzielającemu ujemne ładunki przy pocieraniu drobinek bursztynu o skórę niwelujemy nasze ładunki dodatnie (zmęczenia, choroby), w związku z czym uzyskujemy stan równowagi energetycznej zapewniającej komfort uspokojenia i zdrowia. Zastosowanie pudru z naturalnego bursztynu zapewnia odczucie gładkości i miękkości skóry dzięki wchłanianym przez komórki: kwasowi bursztynowemu, biostymulatorom i mikroelementom zawartym w bursztynie.


Stała pielęgnacja ciała pudrem bursztynowym, ze szczególnym uwzględnieniem piersi i intymnych części ciała kobiet oraz mężczyzn, zapewnia wysoką elastyczność skóry, likwidację naprężeń i zwiotczeń, ochronę przed procesem przedwczesnego starzenia się i wieloma chorobami (w tym także nowotworowymi), pełen komfort relaksacyjny i utrzymanie skóry w bardzo dobrej kondycji.


W przypadku profilaktyki i wspomagania ochrony przed chorobami nowotworowymi składniki pudru bursztynowego znacząco ograniczają rozwój choroby, a poprzez silne zwiększanie odporności organizmu potęgują jego zdolności do wyzdrowienia i chronią zdrowe organizmy przed zachorowaniem.


W przeciwieństwie do innych proszków, naturalny bursztynowy puder pielęgnacyjny może być stosowany nawet w przypadku sączących się zmian lub zmian skórnych powodujących zaczerwienienie, obrzęki, pieczenie czy swędzenie, zwłaszcza gdy znajdują się w obszarze fałdów skórnych. Puder z naturalnego bursztynu przeciwdziała ostrym zmianom skórnym (grudki, pęcherzyki, krosty, nadżerki, otarcia, owrzodzenia itp.) oraz efektywnie wspomaga ochronę przed zapaleniami, w tym także atopowym zapaleniem skóry. Dla osób starszych i dzieci może być stosowany jako doskonały środek na skazy i – profilaktycznie – do zapobiegania maceracji skóry z moczem. Zawarte w bursztynie: kwas bursztynowy, bursztyniany, biostymulatory i mikroelementy, w tym szczególnie jod i krzem, efektywnie usprawniają pracę tarczycy, wspomagając jej właściwe funkcjonowanie. Dzięki swym unikalnym właściwościom wykazuje on aktywne działanie wspomagające funkcjonowanie układu nerwowego i krwionośnego mózgu. Pudrowanie skroni i głowy przeciwdziała jej bólom i migrenom. Wspomaga także likwidację trądziku i zmian skórnych z nim związanych, a także niweluje takie zmiany skórne jak: przerosty, blizny i przebarwienia lub znacząco je ogranicza.


Pomaga także goić trudno gojące się rany: cukrzycowe, odleżynowe, pooparzeniowe, ropiejące itp. Po przemyciu wodą utlenioną posypuje się je pudrem – dzięki zdolnościom naturalnego pudru bursztynowego (antybakteryjnym, antygrzybiczym i antywirusowym) oraz dostarczeniu kompletu mikroelementów i biostymulatorów rany goją się szybko i bezpiecznie.


Zalecany jest także jako czyściwo do zębów (nie uszkadzając szkliwa zębów, zapewnia utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej i dziąseł – zapobiega ich krwawieniu). Naturalny puder bursztynowy pielęgnuje włosy, nadając im jedwabistość i siłę. Stosowany regularnie zabezpiecza skórę głowy przed różnymi chorobami, wzmacnia ją i uelastycznia. Odżywia też cebulki włosowe, pozwalając na wzmocnienie i odzyskanie zdrowych, bujnych włosów. Wystarczy wcierać go w skórę głowy, poczekać, aż zostanie wchłonięty (ok. 2–3 godz.), a następnie spłukać głowę pod bieżącą wodą lub umyć szamponem. Procedurę należy powtarzać kilka razy w tygodniu. Stosowanie pudru bursztynowego uelastycznia skórę stóp, likwiduje pęknięcia, odciski i choroby grzybicze oraz zapewnia pełną profilaktykę i zabezpieczenie przed nawrotem problemów zdrowotnych stóp. Jest higroskopijny, dzięki czemu wysusza i odtłuszcza powierzchnię skóry poprzez wchłanianie potu i łoju. Przeciwdziała zwiększonej potliwość i nadmiernej aktywności gruczołów łojowych.


Poprawia termoregulację organizmu dzięki wielokrotnemu wzrostowi powierzchni parowania, co ma duże znaczenie przy wysokich temperaturach otoczenia. Dzięki regulacji funkcjonowania zastawek żylnych przyczynia się do prawidłowej pracy żył powierzchownych, przez co chłodzi skórę, zapewniając działanie przeciwzapalne likwidujące odczucia swędzenia i pieczenia skóry. Zapobiega tarciu kontaktujących się powierzchni w fałdach skóry u osób otyłych i ochronę przed powstałymi w ten sposób odparzeniami. Wspomaga zapobieganie i likwidację przebarwień skóry, przebarwień pourazowych, tzw. pajączków podskórnych, zmarszczek, ciemnych kropek oraz tzw. zmian wiekowych skóry.


Wspomaga ochronę skóry przed patogenami, skutecznie usuwając szkodliwe: toksyny, grzyby, mikroby chorobotwórcze i wirusy z jej powierzchni. Przy silnym swędzeniu po ukąszeniu owadów i komarów należy umieścić cienką warstwę pudru na dotkniętym obszarze, a następnie po kilkunastu minutach spłukać bieżącą wodą. Puder pielęgnacyjny z naturalnego bursztynu przyczynia się do ochrony organizmu przed szkodliwym działaniem fal elektromagnetycznych. Pomaga także normalizować procesy energetyczne w mitochondriach komórkowych.


Wspomaga organizm w walce z problemami zdrowotnymi związanymi z niedoborem mikroelementów, takich jak: jod, krzem, magnez, wanad, cynk, potas. Regularnie stosowany znacząco podwyższa zdolności immunologiczne całego organizmu. Nie powoduje działania uczulającego i reakcji alergicznych.

ZALECANE METODY APLIKACJI

Puder pielęgnacyjny z naturalnego bursztynu bałtyckiego powinien być nakładany 2–3 razy w ciągu doby poprzez wcieranie puszkiem ruchem okrężnym lub nakładanie za pomocą pędzla kosmetycznego – tym samym ruchem – na czystą, umytą skórę (bez wcześniejszego zastosowania kremu). Puder można aplikować również poprzez odsiewanie proszku ze słoika przykrytego gazą na sączące się rany skórne. W przypadku ostrych zmian spowodowanych stanem zapalnym można również zastosować inne zabiegi kosmetyczne (bursztynowy masaż, maseczki bursztynowe). Wysypki skórne (nawet ostre), sączące, zwykle znikają w ciągu kilku dni.

INNE WARIANTY WYKORZYSTANIA PUDRU PIELĘGNACYJNEGO

1. Wykonuje się z niego bursztynowe maseczki kosmetyczne, najlepiej w połączeniu z szarą glinką z Morza Martwego w stosunku 2:1 (zaleca się dodać 6 g glinki do 3 g pudru i połączyć z 1–2 łyżeczkami wody). Taki produkt kosmetyczny nie zawiera konserwantów mających szkodliwy wpływ na skórę, co radykalnie wyróżnia go na rynku.

Dzięki wyjątkowym biochemicznym i energetycznym właściwościom pudru bursztynowego w połączeniu z szarą glinką, maseczka ta jest uniwersalna i pozwala osiągnąć oszałamiające rezultaty w bardzo krótkim czasie:

  • głęboko oczyszcza skórę, wchłaniając zanieczyszczenia, pot, nadmiar sebum,
  • wzbogaca komórki tlenem i usuwa toksyny,
  • wygładza drobne zmarszczki, spowalnia proces starzenia się skóry,
  • tonuje i normalizuje procesy energetyczne w komórkach,
  • eliminuje obrzęki, plamy pigmentowe i sieci naczyniowe,
  • wzmacnia naczynia włosowate, odświeża cerę,
  • zwalcza procesy zapalne, neutralizuje drobnoustroje i wirusy,
  • eliminuje skutki trądziku,
  • eliminuje opryszczkę,
  • łagodzi stres i ma korzystny wpływ na układ nerwowy,
  • regularne nakładanie bursztynowej maseczki kosmetycznej zapewnia stabilne działanie przeciwstarzeniowe i prozdrowotne.


2. Wzbogaca się nim właściwości prozdrowotne innych kosmetyków, takich jak: kremy, szampony, płyny do kąpieli itp. W celu uszlachetnienia dodajemy do nich od 5 do 10 proc. pudru, dokładnie mieszamy i uzyskujemy dodatkowo oddziaływanie właściwości ww. pudru bursztynowego.

BADANIA I CERTYFIKATY

Puder pielęgnacyjny z naturalnego bursztynu SŁOŃCE BAŁTYKU – PREMIUM przeszedł w 2018 roku całą serię badań toksykologicznych, mikrobiologicznych, alergologicznych, dermatologicznych, kosmetologicznych i aplikacyjnych, uzyskując bardzo wysoką pozytywną ocenę. Efektem był Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa Produktu w 2019 roku i prawa do swobodnej dystrybucji produktu na wszystkich rynkach Unii Europejskiej.

Inne wpisy w tej kategorii

Jak zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu?

2024-11-19

Jak zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu?

Aby zachować równowagę wewnętrznego środowiska ludzkiego organizmu, czyli homeostazę, istotne jest zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej (RKZ). Sprawdź jak to zrobić.

Czytaj dalej

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

2024-11-14

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

Głęboko w naszym mózgu, pomiędzy oczyma znajduje się zegar, który posiada niezwykłą zdolność synchronizowania organizmu ze środowiskiem zewnętrznym. Zegar ten nazywany jest jądrem nadskrzyżowa [...]

Czytaj dalej

Kompleksowy przewodnik po olejach bazowych

2024-11-12

Kompleksowy przewodnik po olejach bazowych

W tym artykule znajdziesz obszerny przegląd olejów bazowych, ich właściwości, a także wskazówki dotyczące zastosowań i wyboru najlepszego oleju dla twojej skóry.

Czytaj dalej

Ruch to zdrowie

2024-11-06

Ruch to zdrowie

Regularna aktywność fizyczna stanowi istotną podstawę harmonijnego życia, wpływając korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Stare przysłowie głosi: „w zdrowym ciele zdrowy duch” i chociaż pre [...]

Czytaj dalej

Naturalna pielęgnacja skóry jesienią

2024-10-30

Naturalna pielęgnacja skóry jesienią

W tym artykule przedstawiamy kompleksowy, jesienny plan pielęgnacyjny z wykorzystaniem naturalnych składników, które dostarczą nawilżenia i odżywienia.

Czytaj dalej

15 skarbów natury dla zdrowego serca

2024-10-23

15 skarbów natury dla zdrowego serca

Matka natura ofiarowuje nam naturalne leki, które zapobiegają oraz leczą choroby układu krwionośnego wraz z jego głównym organem. Poznaj je wszystkie.

Czytaj dalej