Nawodnij organizm za pomocą butelek jonizujących I-water

Nawodnij organizm za pomocą butelek jonizujących I-water

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Woda nie tylko wspomaga utrzymywanie prawidłowej temperatury ciała, ale też wspiera oczyszczanie organizmu, usuwając toksyny, stanowi materiał budulcowy komórek oraz wpływa na mnóstwo innych procesów w organizmie.

Woda stanowi około 60 proc. masy ciała, zależnie od wieku człowieka, a na zapotrzebowanie na nią wpływa wiele czynników: wiek, aktywność fizyczna, sposób odżywiania oraz temperatura i wilgotność otoczenia. Bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi płynów, gdyż odwodnienie organizmu, czyli stan, do którego prowadzi spożywanie niewystarczającej ilości wody, może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Niedobór płynów często wywołuje brak apetytu, osłabienie, niedociśnienie, senność, a także zawroty i bóle głowy, dlatego, jeśli często odczuwamy lekkie objawy odwodnienia organizmu, należy zastanowić się nad spożywaniem większej ilości wody.

Dużą część przyjmowanych przez dorosłą osobę płynów stanowią napoje inne niż woda. Należy jednak pamiętać, że zwykła woda pitna jest dużo lepszym sposobem na nawodnienie organizmu niż np. kawa, herbata, koktajle, soki, zupy itp. Istotne znaczenie ma również jakość spożywanej wody. Choć niektórzy piją zwykłą kranówkę, a inni kupują wodę butelkowaną, to wraz ze wzrostem poziomu świadomości ekologicznej woda butelkowana staje się mniej popularna i coraz częściej bywa zastępowana wodą oczyszczoną za pomocą różnego rodzaju sprzętów i filtrów, wśród których często znajdują się też jonizatory wody.

Dlaczego warto pić wodę jonizowaną?

W organizmie każdego człowieka występują tzw. wolne rodniki tlenowe, czyli atomy tlenu zawierające niesparowane elektrony. Wolne rodniki są wysoko reaktywne, łatwo wchodzą w reakcje chemiczne i kiedy w organizmie jest ich za dużo, utleniają cząsteczki lub błonę komórek, co może spowodować poważne choroby. Destrukcyjny wpływ wolnych rodników na organizm zmniejszają przeciwutleniacze (antyoksydanty), które występują np.: w owocach, warzywach, algach, rybach i owocach morza, a także w wodzie jonizowanej. Przeciwutleniacze pomagają utrzymać równowagę kwasowo-zasadową naruszoną z powodu przebywania w zanieczyszczonym środowisku oraz nieprawidłowego odżywiania. Jednym z wielu sposobów dostarczania organizmowi antyoksydantów jest picie wody alkalicznej otrzymywanej w procesie elektrolizy za pomocą specjalnego jonizatora wody. Taką wodę można uzyskać również dzięki dużo tańszemu naturalnemu jonizatorowi I-water.

Jonizatory I-water

Filtrująco-jonizujące butelki I-water zdobyły zaufanie wielu klientów na całym świecie dzięki ekologiczności, łatwości użytkowania oraz wysokiej jakości wykonania. Butelki I-water są wykonane z tritanu, czyli materiału, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. W każdej butelce znajduje się specjalny wymienny filtr zawierający mineralne kulki czterech rodzajów: kulki turmalinowe, magnezowe, węglowe oraz kulki kryształu górskiego. Każdy rodzaj kulek pełni swoją funkcję w uzdatnianiu wody. Turmalin składający się z minerałów, takich jak: sód, wapń, cynk, magnez, lit i żelazo w kontakcie z wodą wywołuje naturalną elektrolizę, dzięki której woda zostaje zjonizowana. Magnez, na którego niedobory cierpi większość osób, jest niezbędnym minerałem mającym znaczący wpływ na nasze zdrowie. Węgiel jest podstawowym składnikiem każdego filtra do wody ze względu na swoje właściwości adsorpcyjne. Kulki węglowe oczyszczają wodę ze wszystkich zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych oraz usuwają z niej związki toksyczne, m.in. chlor. Kryształ górski z kolei wpływa na strukturyzację wody, dzięki czemu łatwiej się ona przyswaja. Filtr I-water wymienia się raz w roku (około 1460 napełnień na 1 filtr), dzięki czemu I-water pozostaje jednym z najbardziej oszczędnych sposobów na uzdatnianie wody.

Inne wpisy w tej kategorii

Jak zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu?

2024-11-19

Jak zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu?

Aby zachować równowagę wewnętrznego środowiska ludzkiego organizmu, czyli homeostazę, istotne jest zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej (RKZ). Sprawdź jak to zrobić.

Czytaj dalej

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

2024-11-14

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

Głęboko w naszym mózgu, pomiędzy oczyma znajduje się zegar, który posiada niezwykłą zdolność synchronizowania organizmu ze środowiskiem zewnętrznym. Zegar ten nazywany jest jądrem nadskrzyżowa [...]

Czytaj dalej

Ruch to zdrowie

2024-11-06

Ruch to zdrowie

Regularna aktywność fizyczna stanowi istotną podstawę harmonijnego życia, wpływając korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Stare przysłowie głosi: „w zdrowym ciele zdrowy duch” i chociaż pre [...]

Czytaj dalej

15 skarbów natury dla zdrowego serca

2024-10-23

15 skarbów natury dla zdrowego serca

Matka natura ofiarowuje nam naturalne leki, które zapobiegają oraz leczą choroby układu krwionośnego wraz z jego głównym organem. Poznaj je wszystkie.

Czytaj dalej

Jak zadbać o to, aby dłużej zachować sprawny umysł?

2024-10-23

Jak zadbać o to, aby dłużej zachować sprawny umysł?

W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, jak dbać o nasz umysł, by utrzymać go w dobrej kondycji.

Czytaj dalej

Hydrokolonoterapia – zalety i przeciwwskazania

2024-09-25

Hydrokolonoterapia – zalety i przeciwwskazania

Coraz większa świadomość prozdrowotna społeczeństwa powoduje sięganie do starych, tradycyjnych form różnego rodzaju oryginalnych terapii. Dzisiaj dowiemy się czym jest hydrokolonoterapia.

Czytaj dalej