- Poradnik
- Poradnik
- Zdrowa dieta
- Zdrowy styl życia
- Ziołolecznictwo
- 2024-01-18
Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia
Obecnie dużo się mówi o jakości soków żołądkowych, mało jednak wskazuje się na ich ilości, jakie organizm powinien produkować. W ciągu dnia człowiek powinien wytwarzać 10–12 litrów soków żołądkowo-jelitowych. Płynna część z nich jest filtrowana z krwi i wsiąka z powrotem do krwi w dolnej części jelita. Sok jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jego niedobór może skutkować zanikiem tkanki kostnej i mięśniowej, może prowadzić do depresji, chorób nerwowych i psychicznych, wywołać zaburzenia trawienia i funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, skurczu mięśni gładkich, przyczynić się do osteoporozy, chorób autoimmunologicznych, anoreksji. Odpowiednio wysokie stężenie pH w żołądku (0,9–3,0) jest niezbędne do prawidłowego trawienia, które znacząco wpływa na funkcjonowanie całego ciała. Soki żołądkowo-jelitowe poprawiają jakość krwi, przez co działają antyseptycznie i zapobiegają przerostowi bakterii i grzybów. Doskonałym rozwiązaniem na poprawienie funkcji organizmu jest tzw.: carska wódka.
Historia Carskiej
Kompleks ziołowy - Carska, znany jest od ponad 300 lat. Wspomagali się nią przy sytych ucztach carowie Rosji, stąd też pochodzi jej nazwa. Jej oryginalny skład – pochodzący z Petersburskiej Szkoły Medycyny Ludowej – zmieniał się przez wiele lat. Był on doskonalony przez medyków i z czasem rozpowszechnił się na terenie Rosji. Najbardziej znany przepis możemy znaleźć w książce prof. Bołotowa - Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie.
Profesor Bołotow opracował i wymyślił wiele prostych i doskonale wspomagających organizm człowieka produktów, które pomagają w jego prawidłowym funkcjonowaniu. Słusznie uważał, że nie ma właściwego odżywiania bez właściwej jakości i ilości soków żołądkowych. Dlatego też mocno rozpropagował (nie wymyślił, jak się powszechnie sądzi) tzw.: carską wódkę, tworząc własną kompozycję, którą nazwał Balsamem Bołotowa.
Cztero składnikowy przepis zawarty we wspomnianej książce wydawać się może nieco ubogi, kiedy porównamy go do źródeł oraz receptur rosyjskiej medycyny ludowej. Nie oznacza to oczywiście, że produkt ten nie spełnia swojej funkcji. Niemniej jednak wspomniane źródła podają znacznie bogatszą recepturę. Zmieniała się ona przez wiele lat, a różnice polegały głównie na doborze ziół. Pierwotny skład carskiej wódki miał wiele składników i zawierał między innymi zioła, aminokwasy, a sam proces jej produkcji wymagał wielu tygodni macerowania.
Dlaczego Carska?
Obecnie na rynku polskim dostępnych jest wiele produktów określanym mianem carskiej wódki. Występują one pod różnymi nazwami: Carska, zakwas carski, carska wódka, Eliksir Bołotowa, Balsam Bołotowa itp. W większości przypadków są one produkowane na bazie cztero składnikowej receptury opracowanej przez prof. Bołotowa. Wielu ludzi zastanawia się jaka jest pomiędzy nimi różnica i jaki produkt wybrać, aby mieć gwarancję, że będzie on spełniał swoje funkcje. Postaram się w kilku słowach odpowiedzieć na to pytanie, wskazując jednocześnie, czym wyróżnia się Carska.
Carska to kompleks ziołowy o właściwościach, kompozycji składników, a także procesie produkcji zdecydowanie odróżniający się od pozostałych obecnych na Polskim rynku. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych kilku składnikowych receptur w jego składzie odnajdziecie Państwo dodatkowo wiele ziół, aminokwasy a także inne dodatki, jak np. kwas bursztynowy, który dodany w odpowiedniej proporcji zwiększa jej efektywność czy złoty wąs, którego właściwości stymulujące system odpornościowy znane były od wieków. Podobnie jak dawniej, podstawą jej procesu produkcyjnego jest wielotygodniowa maceracja składników.
Carska – jest produkowana na bazie oryginalnej, pierwotnej wieloskładnikowej receptury opisanej w starych księgach Petersburskiej Szkoły Medycyny Ludowej. Receptura ta razem z kompozycją kwasów nieorganicznych według formuły prof. Bołotowa stanowi podstawę kompozycji tego produktu. To jedyny na rynku suplement bazujący na oryginalnym składzie carskiej wódki oraz procesie produkcji opartym na wielotygodniowej maceracji. Warto również zwrócić uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, który często pomijany jest w podejmowanych przez nas decyzjach, a mianowicie czynnik intencjonalny oraz energetyczny.
Każdy produkt można skalibrować testem kinezjologicznym, który mówi nam o tym, czy dany produkt nam służy, czy też nie. Na podstawie testu kinezjologicznego David R. Hawkins opracował mapę świadomości człowieka. Carska została skalibrowana na tej mapie na poziomie powyżej 540 punktów, czyli emocji, które wspierają życie (miłości bezwarunkowej). Stosując systematycznie kompleks ziołowy Carska, stymulujemy żołądek do produkcji soków żołądkowych o odpowiednim pH. Dlatego zalecana jest ona na przykład przez prof. Bołotowa do stosowania w wielu dolegliwościach, które związane są z chorobami autoimmunologicznymi, m.in. stwardnienie rozsiane (SM), zespół przewlekłego zmęczenia, choroby Hashimoto i Gravesa-Basedowa, cukrzyca insulinozależna, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, zesztywniające zapalenie stawów, polimialgia reumatyczna, zespół Sjögrena, bielactwo, zapalenie wielomięśniowe, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry (AZS). Może ona być również stosowana zapobiegawczo.
Oryginalna Carska dostępna jest na stronie www.zdrowiebezlekow.pl ->> carska wódka
Autor: Paweł Traczewski naturopata (dyplom MEN), zielarz-fitoterapeuta (dyplom MEN), dietetyk (dyplom MEN), konsultant psychobiologii, terapeuta manualny, trener.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ARTYKUŁ SPONSOROWANY / REKLAMA
- Poradnik
- Poradnik
- Zdrowa dieta
- Zdrowy styl życia
- Ziołolecznictwo
- 2024-01-18
Inne wpisy w tej kategorii
2024-11-20
Boczniak ostrygowaty – grzyb zimowy, smaczny i zdrowy
2024-11-19
Jak zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu?
2024-11-14
Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób
2024-11-06
Ruch to zdrowie
2024-11-05