Grzyb kamforowy – pogromca raka

Grzyb kamforowy – pogromca raka



W tradycyjnej medycynie tajwańskiej od lat z powodzeniem stosowany jest grzyb występujący na wiecznie zielonych, a zarazem aromatycznych drzewach kamforowych (łac. Cinnamonum kanehirae). Grzyb ten, nazwany  od rodzaju drzewa, na którym rośnie – kamforowym (łac. Antrodia camphorata) wykazuje niespotykane właściwości prozdrowotne, które zostały potwierdzone naukowo w latach 90. XX wieku.

Wspomniane drzewa, a tym samym rosnące na nich lecznicze grzyby, spotkać można jedynie w górzystych terenach Tajwanu, co powoduje, że są środkiem unikalnym, a tym samym bardzo kosztownym.

WAŻNE!

Dziś już wiemy o skuteczności grzyba kamforowego w leczeniu: raka krtani, brzucha, jelit, krwi, skóry, prostaty, nerek czy nawet dróg żółciowych.


Medycyna tajwańska


Drzewa kamforowe i rosnące na nich grzyby, z uwagi na rzadkie występowanie, swoistą wyjątkowość oraz niezwykłe właściwości, objęte są bardzo ścisłą ochroną. W nauce co prawda dopiero w roku 1995 wspomniano o Antrodii, jednakże Tajwańczycy w swojej tradycyjnej medycynie od co najmniej  XVI wieku stosowali ten rzadki rodzaj grzyba jako antidotum na: choroby nowotworowe i wątrobowe, zatrucia, ogólne wyczerpanie, nadciśnienie tętnicze, a także na ...hmmm – przysłowiowego kaca. To jednak nie wszystkie dobroczynne właściwości tego medykamentu. Unikalność grzyba kamforowego ma wpływ na jego wysoką cenę, stąd w samym Tajwanie roczny rynek to – bagatela ponad 100 milionów dolarów amerykańskich (USD).

Główne składniki pogromcy raka

Dokumenty naukowe z 1995 roku wymieniają ponad 160 aktywnych substancji, takich między innymi jak: triterpenoidy, steroidy, lektyny, terpenoidy, ergosterol, czy beta-d-glukany. Androdia to także wiele składników pomocniczych, polisacharydów, przeciwutleniaczy, witamin i minerałów (wapń, fosfor) oraz aktywnych form tlenu. Omawiane grzyby zawierają również dużo: białek, enzymów oraz hormonów. Znając tak bogaty skład pogromcy raka, a jednocześnie króla długowieczności, nie dziwi fakt jego działania: przeciwnowotworowego, przeciwzapalnego, hepatoprotekcyjnego oraz znacznie poprawiającego odporność organizmu.

Skuteczność lecznicza

Uzdrowiciele wierni tradycji chińskiej medycyny stosują pogromcę raka przede wszystkim w leczeniu chorób onkologicznych. Grzyb ten ma właściwość zatrzymywania aktywnego podziału komórek w raku. Niszczy w ten sposób chore komórki, rozpoczynając proces odbudowy komórkami zdrowymi. Tajwańscy naukowcy potwierdzili tę wyjątkową cechę grzyba kamforowego na podstawie badań na myszach cierpiących na białaczkę.






WAŻNE!
Grzyb kamforowy zapobiega łączeniu się płytek krwi, co eliminuje tworzenie się skrzepów


Warto również profilaktycznie stosować króla długowieczności, albowiem wzmaga on proces usuwania z organizmu toksyn i innych szkodliwych substancji, będących przyczyną zachorowań.

Antrodia camphorata to również zdrowa wątroba. Regularne stosowanie środków na bazie omawianego grzyba oczyszcza i regeneruje wątrobę, działa ochronnie przeciwko zapaleniu wątroby typu B i C, zapobiega oraz niweluje skutki jej stłuszczenia oraz marskości. W czasach powszechnie występującego stłuszczenia tego jakże ważnego organu, warto rozważyć profilaktyczne (ale też lecznicze) stosowanie Androdii.


Jeśli mowa o oczyszczaniu, to wspomnieć trzeba również o nerkach. Grzyb kamforowy znakomicie oczyszcza i ten organ, poprawia jego funkcjonowanie, a w przypadku zapalenia nerek działa leczniczo. Poprzez zmniejszenie poziomu białka we krwi odciąża nerki i wzmacnia je. 


Omawiany grzyb nie byłby królem długowieczności, gdyby nie działał również korzystnie na serce. Ma on właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi, polepsza krążenie oraz ukrwienie serca i mikronaczyń.



Ponadto Androdia camphorata wykazuje wiele innych prozdrowotnych właściwości, między innymi:


•    reguluje poziom cholesterolu,
•    działa leczniczo w: astmie, zapaleniu płuc i oskrzeli,
•    wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwbakteryjne,
•    leczy alergie,
•    wzmacnia system immunologiczny,
•    dodaje energii, w szczególności po przebytych chorobach,
•    pomaga w zatruciach żywnością lub alkoholem,
•    eliminuje zaparcia.

Warto jak widać skorzystać z wiedzy i doświadczenia Tajwańczyków.

Ekstrakt firmy RawForest...

...to naturalny wegeprodukt, stanowiący 100-proc. wyciąg z tego nadzwyczajnego i jakże unikatowego specyfiku. Szczególne znaczenie lecznicze suplement ten ma dzięki zawartości 30 proc. polisacharydów oraz triterpenów.

Jedno opakowanie zawiera 60 kapsułek, co zapewnia dwumiesięczną kurację profilaktyczną (1 kapsułka dziennie) lub miesięczną kurację leczniczą w wyżej podanych dolegliwościach (2 kapsułki dziennie).


Biorąc także pod uwagę unikatowość grzyba kamforowego i jego cenę na rynku tajwańskim, uznać należy, że cena produktu renomowanej firmy RawForest nie jest wygórowana. Wiemy też, że nie ma nic cenniejszego od zdrowia.


Opracowanie Sławomir Śmiełowski
    

Inne wpisy w tej kategorii

Jak zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu?

2024-11-19

Jak zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu?

Aby zachować równowagę wewnętrznego środowiska ludzkiego organizmu, czyli homeostazę, istotne jest zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej (RKZ). Sprawdź jak to zrobić.

Czytaj dalej

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

2024-11-14

Deprywacja snu oraz zaburzenia rytmu okołodobowego jako główny winowajca chorób

Głęboko w naszym mózgu, pomiędzy oczyma znajduje się zegar, który posiada niezwykłą zdolność synchronizowania organizmu ze środowiskiem zewnętrznym. Zegar ten nazywany jest jądrem nadskrzyżowa [...]

Czytaj dalej

Jak zapobiegać migrenie i uśmierzyć ból głowy?

2024-11-13

Jak zapobiegać migrenie i uśmierzyć ból głowy?

W niniejszym artykule przyjrzymy się problemowi migren, analizując czynniki je wywołujące oraz metody łagodzenia ich objawów. Wskazówki te pomogą zarówno w zapobieganiu, jak i radzeniu sobie z bólem.

Czytaj dalej

Ruch to zdrowie

2024-11-06

Ruch to zdrowie

Regularna aktywność fizyczna stanowi istotną podstawę harmonijnego życia, wpływając korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Stare przysłowie głosi: „w zdrowym ciele zdrowy duch” i chociaż pre [...]

Czytaj dalej

Co jeść i czego unikać, aby wzmocnić serce?

2024-11-05

Co jeść i czego unikać, aby wzmocnić serce?

Co możemy zrobić, by wzmocnić serce, jeśli chodzi o aspekty dietetyczne? Jakie składniki częściej uwzględniać w diecie dobrej dla serca, a z jakich najlepiej zrezygnować? Sprawdź.

Czytaj dalej